Image Slider - strona główna

12-14-dniowy wyjazd rowerowo-trekkingowy „Alpa Adria i okolice”

 

 

Hej!

W sierpniu zapraszam na nietypową wycieczkę: przemierzymy szlak Alpa - Adria, łącząc to z wycieczkami pieszymi w góry. 

Charakter trasy:

Czasem to będzie cały dzień chodzenia, czasem cały na siodełku, czasem pół na pół. Jedziemy na z bagażami, chodzimy na lekko. Noclegi w namiotach na campingach. 

Obraz zawierający na wolnym powietrzu, natura, Pasmo górskie, grańOpis wygenerowany automatycznie

Termin: 

7-18 sierpnia.

Ruszamy w trasę z Salzburga w czwartek 7 sierpnia rano, kończymy w Grado w poniedziałek 18 sierpnia późnym popołudniem. 12 dni w trasie plus dwa na dojazd tam i z powrotem.

Plan:

Przejazd samej trasy zwykle zajmuje około 6 dni, my będziemy mieli dwa razy więcej - nie licząc dojazdu do Salzburga i powrotu do Polski. Ewentualną wspólną podróż na miejsce i z powrotem uzgodnimy już w gronie uczestników. W grę wchodzi dojazd pociągiem lub, na trasie Warszawa - Salzburg - Warszawa, samochodem. 

Alpe - Adria to jedna z bardziej znanych, malowniczych i lepiej przygotowanych długodystansowych tras rowerowych w Europie. Są trudne podjazdy, ale możemy to rzołożyć tak, żeby nie było ich więcej niż 600 m różnicy poziomów jednego dnia, zwykle znacznie mniej. Dzienne dystanse nie przekroczą 80 km, czasem będzie to dużo krócej. Wycieczki piesze dostosujemy do dostępności szlaków, pogody (np. przy silnym, przeciwnym wietrze lepiej pochodzić) i naszego nastroju. Łączny czas pedałowania i marszu to dziennie 6-8 godzin. 

W pobliżu Moggio Udinese

Dla kogo:

Dla osób z podstawowym doświadczeniem górskim i rowerowym.

Ekwipunek: 

Rower dostosowany do podjazdów - z przerzutką, do długich tras i do przewożenia niezbędnego bagażu; namiot (umówimy się, ile ich będzie potrzebne), mata i śpiwór; buty trekkingowe; sugeruję wzięcie sprzętu do gotowania. Więcej informacji przekażę zainteresowanym.

Koszt:

W zasadzie nie przwidujemy wspólnych wydatków - każdy płaci za swoją podróż, nocleg (to razem ze współmieszkańcami namiotu), jedzenie. Będzie możliwe gotowanie samemu, co preferujemy szczególnie na odcinku austriackim, i stołowanie się w lokalach po drodze, a wybór istotnie wpłynie na koszt całej wyprawy dla danej osoby. Nie musimy zawsze jeść wszyscy razem, choć tak jest najprzyjemniej i pewnie zwykle tak będzie.

Za nocleg dwie osoby w jednym namiocie zapłacą 25-35 euro. Na jedzenie tyle może wystarczyć na jedną osobę pod warunkiem mocnego ograniczania wizyt w restauracjach i drobnych wydatków w ciągu dnia, jak lody czy napoje gazowane. Na przejad pociągiem (i częściowo busem) na trasie Warszawa - Salburg i Grado - Warszawa trzeba liczyć przynajmniej sto kilkadziesiąt euro, ceny są bardzo zmienne, kupując w odpowiednim momencie można zaoszczędzić. Ubezpieczenie jest obowiązkowe, ale każdy załatwia to samemu.

 

Obraz zawierający na wolnym powietrzu, budynek, trawa, nieboOpis wygenerowany automatycznie

Prowadzący: Marek Słoń

Zapisy:

Emailowo: marcuselephas (at) gmail.com;
proszę o napisanie kilku zdań o doświadczeniu turystycznym, o ewentualnej możliwości przejazdu własnym samochodem i oferowanych miejscach w nim. Ze względu na organizację podróży i potencjalne wczesne kupowanie biletów kolejowych zachęcam do zgłoszeń w najbliższych tygodniach.

Masz pytania?
Pisz lub dzwoń: Marek Słoń, email jw., tel. 669 291 352

 

* Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl

Zdjęcia: archiwum własne i https://swoimszlakiem.com/alpe-adria-mapa-gpx-atrakcje-przewodnik-po-szlaku/#29 ; tu także wiele informacji o trasie.

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Akcja Lato Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Wyspowy Beskid Śląski Beskid Śląsko-Morawski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB chata w Beskidzie Niskim Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Docent Dzidek dzieci dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Mazur Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Maciej Kubacki Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku odpowiednie dla dzieci Paweł Bieniek Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieniny Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny rakiety Rumunia Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy Sudety szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Ula Smykowska Weekend Weronika Szatkowska Wiktor Porakowski Wojtek Saletra Wyjazd chatkowy Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd samochodowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzia Smoczyńska