Slajdowiska czwartkowe - 3 kwietnia 2008 - Snowdonia - wołanie przestrzeni

Slajdy z Walii 3 kwietnia zaprezentuje Łukasz Supergan w pokazie zatytułowanym: "Snowdonia - wołanie przestrzeni". Slajdowisko odbędzie się w czwartek o godz.19:30 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (pl.Politechniki 1), sala 219.Wstęp wolny.

 

 

 

 

Zdjęcia są owocem zimowej wyprawy do Snowdonii - gór leżących w północnej części Walii. Snowdonia, choć jest położona na gęsto zaludnionych i uprzemysłowionych Wyspach Brytyjskich, pozostaje jednym z najdzikszych terenów Zjednoczonego Królestwa.

 

 


 

 

Góry w nielicznych miejscach przekraczają 1000 metrów wysokości (najwyższy szczyt, Snowdon, ma 1085 metrów), ale fakt, że wyrastają wprost z morza, czyni je nie tylko ambitnym celem wędrówki, ale także nadaje im niepowtarzalny klimat.

 

 

Mimo iż teren ten stał się popularnym celem wycieczek górskich,poza sezonem jest niemal pusty. Zimą 2007/2008 gościłem w północnej Walii, zwiedzając jej góry, malownicze wybrzeża i miasta.

 

 

Wędrując przez Snowdonię odkryłem nie tylko piękne krajobrazy górskie, ale również ślady niebanalnej historii tego terenu. Trasa wędrówki wiodła przez najwyższy szczyt Walii - Snowdon, niedostępny Tryfan, na którym alpiniści przygotowują się do wspinaczek alpejskich, zadziwiający labirynt skalny Glyder Fach. Podziwiałem też kamienne kręgi celtyckie sprzed 4 tys. lat, kręte kamienne flanki, dzielące od pokoleń pastwiska Snowdonii oraz tysiącletnie mury miasta Conwy.

 

 

- Jak dogadać się po walijsku?- Gdzie w Europie ocalały ślady starożytnych druidów i rzymskich inwazji?- Dlaczego nie należy dokarmiać brytyjskich ptaków?- Gdzie znajduje się najmniejszy dom na świecie?- Co najwyższy szczyt Walii ma wspólnego z Everestem?

 

 

Na te i inne pytania odpowie autor w czasie pokazu.

 

 


 

 

Zapraszam

Łukasz Supergan

 

 

Wstęp wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!

Jeśli chcesz pokazać swoje slajdy, napisz na adres: rrud[małpa]o2.pl

Słowo [małpa] należy zastąpić znaczkiem @

Slajdowiska czwartkowe współorganizują: SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr 1 przy PW.

Tags: